22 C
Скопје

„Златната“ шанса на Елмас, но Буфон чудесно одбрани! (ВИДЕО)

Доби шанса од тренерот Џенаро Гатузо од 88 минута како замена за Зиелински и можеше многу лесно во самиот финиш од средбата да биде клучниот играч за триумф.

Наполи го освои шестиот куп трофеј во Италија после победата над Јувентус на „Олимпико“ во Рим.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас со своите соиграчи после натпреварот го славеа освоениот трофеј.

Првиот освоен трофеј во мојата кариера со специјален тим, магична ноќ со надеж дека ова е само првиот од низа титули – напиша Елмас на „Инстаграм“.

Доби шанса од тренерот Џенаро Гатузо од 88 минута како замена за Зиелински и можеше многу лесно во самиот финиш од средбата да биде клучниот играч за триумф.

Непосредно пред изведувањето на пенал серијата, нашиот фудбалски „Дијамант“ се најде во одлична шанса да ја затресе мрежата на Јуве, но искусниот Џанлуиџи Буфон во 92 минута од судиското надополнување уште еднаш зошто е еден од најдобрите светски голмани.

Поврзани вести

Сите спортисти ќе бидат вакцинирани во Токио

Слободен печат

Мијатовиќ: Зидан е виновен за елиминацијата на Реал Мадрид!

Слободен печат

Мурињо посакува шампионска Рома: Кои се желбите на Португалецот?

Слободен печат

Дали Виљареал ќе спречи англиско финале и во Лига Европа?

Слободен печат

Талески го продолжи договорот со Вардар 1961

Слободен печат

Ракометарите денеска ќе ги дознаат противниците на ЕП 2022

Слободен печат

Остави Коментар