Златан откри кој е најдобар фудбалер на светот: Ги искулира Меси и Роналдо

Швеѓанецот е личност чии зборови имаат голема тежина, независно од темата на разговор. Во разговор за магазинот „GQ“ Ибра одговараше на бројни прашања, а едно од тие беше кој според него и нејдобар фудбалер на светот. Интересно е што Златан во одговорот ги изостави Лионел Меси, освојувачот на шест златни топки и Кристијано Роналдо кој има една Златна топка помалку.

– Килијан Мбапе. Тој е човекот кој прави разлика. Иако сè уште е млад се надевам дека ќе продолжи напорно да работи и веќе е ѕвезда. Се надевам дека ќе остане гладен и никогаш нема да престане да го сака фудбалот. Во тој случај ќе продолжи на напредува. Мора да остане со ладна глава, што никогаш не е лесно – изјави Ибрахимовиќ.

Прочитајте и...  Елмас би можел да игра со Фалкао, Бабел, Арда Туран..!

За Швеѓанецот, постои само еден фудбалер од кој се обидувал да „краде“ потези.
– Кога играше, сите сакавме да ги копираме потезите на Бразилецот Роналдо. Имаше елегантен стил, чести пати знаев да ги следам неговите натпревари, но денеска повеќе не. Денеска најмил фудбалер ми е Мбапе – истакна Ибрахимовиќ.

Прочитај повеќе

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат

Почина човекот кој ја одведе Црвена звезда на светскиот трон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Сетиен ги праша кравите дали Барса ќе ја освои ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кузма со тројка во последните секунди за радост на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас би можел да игра со Фалкао, Бабел, Арда Туран..!

Слободен печат

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат