Златан откри како дојде во Милан: Сопругата мислеше дека е луд

Златан Ибрахимовиќ по завршување на сезоната си заминува од Милан откако не успеа да најде заеднички јазик за продолжување на соработката со претседателот Ован Газидис.

Интересно е што меѓу првите кои му се јави на Ибрахимовиќ откако слушна дека си заминува од Милан е легендарниот директор на „росоњерите“, Адријано Галијани кој сега е директор на второлигашот Монца.
– Галијани ме повика и ми порача дека мојот стар Милан е оддалечен само 11 километри од Милано – вели Златан.

Ибрахимовиќ не крие дека многу го почитува Галијани и на медиумите им откри каков преговарач е поранешниот директор на Милан.
– Ми се допаѓа, спортскиот директор треба да биде како Галијани. Се сеќавам кога ме донесе првиот пат во Милан. Дојде кај мене во Шведска и ми рече дека не се враќа сам, односно мора со него да дојдам и јас. Сопругата мислеше дека е луд – открива Ибрахимовиќ.

Прочитајте и...  Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Галијани заедно со поранешниот сопственик на Милан, Силвио Берлускони имаат нов проект, Монца која во следната сезона ќе настапува во Серија Б, а планот им е да ја направат една од најдобрите италијански екипи.

Прочитај повеќе

Репрезентативецот Николов потпиша нов договор со МЗТ

Слободен печат

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат

Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Слободен печат

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат