Златан бараше да биде заменет, се налутив и не го послушав

Фудбалерите на Милан се единствени кои во Серија А имаат максимален учинок и по четвртото коло блоагодарение на победата од 2:1 во градското дерби против Интер.

Ибрахимовиќ главен актер на Дерби дела Мадонина (ВИДЕО)

„Росоњерите“ славеа благодарение на двата гола на Златан Ибрахимовиќ иако неодамна беше позитивен на коронавирус. Заморот си го стори своето и Златан во вториот дел побара да биде изваден од игра, но тренерот Стефано Пиоли ја одби неговата молба.

– Ибрахимовиќ бараше да биде разменет, беше уморен, но овој пат јас бев тој што се налути. Не го послушав и не го извадив од игра, беше премногу важен за нас – изјави Пиоли.

Прочитајте и...  Инфантино не е во „војна“ со УЕФА, но сака мечеви како Баерн-Бока јуниорс!

Поврзани вести

ВИДЕО: Македонецот пред Ландин, Митревски повторно со најдобрата одбрана во ЛШ!

Слободен печат

Пике: Лео, издржи уште една година, ќе дојдат нови луѓе во Барса!

Слободен печат

ВИДЕО: Митревски и Ристовски во одлична форма пред „мисијата“ ЕП 2022!

Слободен печат

„Ел Класико“ ќе каже многу за иднината на Зидан во Реал!

Слободен печат

Ѓоковиќ на две победи од историја

Слободен печат

ВИДЕО: Бод за Адеми, Милан го освои Глазгов, успешен и Тотенхем!

Слободен печат

Остави Коментар