Зизу не се откажува: Реал верува во размена, Бејл за Погба!

Францускиот репрезентативец е на удар поради своите перформанси во дресот на „црвените ѓаволи“ во претходниот период. Минатата сезона Погба воглавно беше под очекуваното ниво, додека во тековната 2019/20 го мачат повредите.

Но, Зизу и покрај тоа сака да соработува со својот сонародник во Реал Мадрид, а тоа го истакна и претседателот на клубот, Флорентино Перез.

На „Олд Трафорд“ не сакаат така лесно да се откажат од светскиот шампион, иако „кралевите“ се сигурни дека премиерлигашот истовремено го посакува Герет Бејл во своите редови во јануари и дека тој момент може да го искористат за конечно Погба се пресели на „Сантјаго Бернабеу“.

Велшанецот некако остана во Мадрид во текот на летниот период, имаше „астрономска“ понуда од Кина, но шпанскиот гигант во последен момент побара обесштетување од Џангсу и не се реализираше трансфер.

Прочитајте и...  Желбата на Барса: Истекува клаузулата на Мартинез

Досега сезонава Бејл за „кралскиот“ клуб постигна два голови во седум натпревари, се наоѓа во „лоши“ односи со својот тренер, и натаму се наоѓа пред излезните врати на клубот.

Мадридската екипа верува дека тој би можел да биде „клуч“ за ангажирање на Погба, па ќе видиме како ќе се одвива ситуацијата во претстојниот зимски преоден рок.

Прочитај повеќе

Трката за титулата сè уште е отворена: Јувентус не го искористи подарокот од Лацио (ВИДЕО)

Слободен печат

Варди го спаси Лестер од пораз

Слободен печат

Кристијано Роналдо мисли на сè: Има и личен тренер за спиење

Слободен печат

Шоу на Конте по поразот од Болоња, еден час им се дерел на своите фудбалери

Слободен печат

Наполи ја намали сумата која ја бара за Кулибали

Слободен печат

Стативата и Зума го спасија Челси (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ростов го презентира најдоброто од Тошевски (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското чудо од дете Тошевски направи милионски трансфер во Ростов

Слободен печат

Надал останува во Европа, не игра на УС Опен?!

Слободен печат

Скандалот не стивнува: Пеналот против Реал Мадрид не е досуден поради лош превод на правилата

Слободен печат

Сантос сакаше преку суд да и лапне 61 милион евра на Барселона, ама…

Слободен печат

Му здосади во пензија, Алонсо се враќа во Формула 1

Слободен печат