Ѕирнете во домот на Шарапова (ВИДЕО)

Марија Шарапова добар дел од заработката од тениските турнири одлучи да го вложи во својот дом во Калифорнија, САД, која е уредена во јапонски стил, со спектакуларен поглед на океанот. Руската тенисерка дури дури направи и куглана во подрумот на својот дом.

– Ова е најголемото изненадување во мојот дом, често со пријателите се симнуваме за да кугламе – вели Шарапова за својот дом кој има прекрасен поглед на познатите Малибу и Палос Вердес.


Реновирањето на куќата, траеше три години, а со оглед на тоа дека во тој период беше казнета поради користење недозволени супстанци, а потоа поради хроничната повреда на рамото не играше на турнирите, таа целосно се посвети на реновирањето на својот дом.

Прочитајте и...  Нема страв кај Црногорците, фудбалот продолжува пред гледачи

– Бев опседната со процесот на креирањето на својот дом. Се случуваше по настапите на  турнирите директно да одам да ги агледувам работите или да одам во канцеларијата на архитектот. Тоа беше мој проект и не сакв да испуштам ниту еден детал во изградбата на куќата – додава Шарапова.

Прочитај повеќе

Ролан Гарос ќе се игра пред полни трибини

Слободен печат

ФФМ одлучи: Првата лига да продолжи со плејоф и без испаѓање

Слободен печат

Нема да ја препознаете, сопругата на Стеф Кари за време на карантинот го донесе своето тело до перфекција (ФОТО)

Слободен печат

Надал ја откри тајната за успехот на големата тениска тројка

Слободен печат

Дамјан Стојановски најдобар кошаркар во Првата лига

Слободен печат

Дали се сеќавате на лудата вечер во Барселона, два корнери и два гола во продолжението за титула на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се јави и Синдикатот на фудбалери: Ние не ја водиме лигата, наша грижа се фудбалерите

Слободен печат

Георгиевски е најдобро десно крило во Романија

Слободен печат

Историјата можеше да биде поинаква, Харден наместо во Хјустон требаше да замине во Вашингтон

Слободен печат

Интер е решен да ја прекине доминацијата нба Јувентус, Конте на лето добива пет засилувања за напад на титулата

Слободен печат

Нема страв кај Црногорците, фудбалот продолжува пред гледачи

Слободен печат

Алегри главен фаворит да го наследи Тухел на клупата на ПСЖ

Слободен печат