Ѕирнете како беше во Штип: „Макфест 2020“ низ фотографии (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во петокот и саботата се одржа 35-то издание на најреномираниот музички фестивал во нашата земја, „Макфест“ во градот Штип.

Победници на ова издание на „Макфест“ е групата „Нокаут“ на чело со фронтменот Пере.

Оваа година фестивалот беше пред најголемиот предизвик досега, а тоа е да се одржи и покрај пандемијата на коронавирусот. За среќа се помина во најдобар ред, фестивалот се одржа на Градскиот плоштад „Слобода“, а учесниците и гостите ги почитуваа мерките за бебездност.

Како изгледаше 35-то издание на фестивалот низ фотографии, погледнете тука:

Победникот на фестивалот/Фото: Слободен печат
Меѓу наградените беше и одличниот Омер Џаферовски: Фото: Слободен печат
Феноменалната Полина Тасева ја освои наградата за најдобар дебитант: Фото: Слободен печат
Ветеранот Ѓоко Танески ја освои втората награда/Фото: Слободен печат
Дуото Дац и Александар имаа одличен настап/Фото: Слободен печат
Во ревијалниот дел настапи шоуменот Игор Џамбазов/Фото: Слободен печат
Меѓу наградените беше и Виктор Апостоловски/Фото: Слободен печат
На изненадување на сите, на сцената во Штип го видовме и композиторот Григор Копров, но овој пат како пејач/Фото: Слободен печат
Фото: Слободен печат
Наталија Славева/Фото: Слободен печат
На сцената настапи младата и атрактивна пејачка Олгица Шапковска/Фото: Слободен печат
И актерот Жарко Димоски запеа на „Макфест“/Фото: Слободен печат
Прочитајте и...  Хирург од кумановската болница почина од коронавирусот

Поврзани вести

Сузана Манчиќ: За осум дена ослабев пет килограми, еве што треба да јадете

Слободен Печат

Бугарија атакува на 11. Октомври, црвената линија е погазена!

Слободен печат

Со амин од Џафери набавени 100 лаптопи за пратениците

Слободен печат

ФОТО: Хари и Меган ја воодушевија јавноста со новиот портрет – Еден детаљ на раката на славната војвотка го украде целото внимание!

Слободен печат

Бугарија нема поддршка од другите земји на ЕУ, но има целосно право да блокира

МИА Агенција

Рушиме рекорди: Дванаесет лица починаа, нови 641 пациент заразени со ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар