Зинедин Зидан одбил понуда од 150 милиони евра

фото: EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Се чини дека пред себе има само една цел, а тоа е еден ден да ја преземе репрезентацијата на Франција – и дека сите понуди ќе ги одбие, без оглед на парите што му се нудат од сите страни.

Зинедин Зидан (50) добил понуда од Ал-Наср за кого игра Кристијано Роналдо и понуда која е навистина неверојатна.

Станува збор за 150 милиони евра со договор на две години години, кој славниот француски фудбалер категорично го одбил.

Зидан нема тренерски ангажман од јуни 2021 година, кога го напушти Реал Мадрид.

Тренерската кариера во помладите категории на Реал ја започна во 2012 година, а тоа е единствениот клуб за кој досега работеше.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот