Зинедин Зидан е најдобар тренер во светот, Клоп дури на третото место

Францускиот „Лекип“ го прогласи тренерот на Реал Мадрид за најдобар во светот.

Зидан имаше голема конкуренција во тренерот на сè уште актуелниот европски шампион како и Англиски, Јирген Клоп од Ливерпул, потоа Пеп Гвардиола од Манчестер сити и тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо.

Според гласовите, иако остана без титулата во Англија, Гвардиола заврши на второто место во гласањето, додека трет беше Клоп.

„Зидан тренираше само еден клуб, Реал Мадрид, но не треба да се заборави дека со него освои три титули во Лигата на шампионите. Исто така од тронот во Шпанија ја симна Барселона што претставува голем успех“, стои во образложение на весникот, откако голем дел од читателите бараа објаснување зашто Клоп не е прв или втор во гласањето на новинарите на „Лекип“.

Прочитајте и...  Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната

Прочитај повеќе

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат

Баерн Минхен и Севиља вечерва играат за првиот трофеј сезонава

Слободен печат

Гвардиола не ја научи лекцијата: Борусија Дортмунд му украде уште еден тинејџер на Сити

Слободен печат

Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната

Слободен печат

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Слободен печат

Коронавирусот направи хаос во мак ракометот, нови позитивни и во Охрид

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Официјално: Челси донесе замена за најскапиот голман на светот

Слободен печат

Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Слободен печат

Не е случајност: Барселона по трет пат „краде“ фудбалер пред нос на конкурените

Слободен печат

Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Слободен печат

„Збогум убиецу“: Оригиналната насловна страница посветена на Луис Суарез (ФОТО)

Слободен печат

Лудилото на „диктаторот“ Ердоган: Турските коментатори не смеат да го изговорат името на Кантер во пренос

Слободен печат