Зидан се пишмани, ги враќа отпишаните

Реал Мадрид по поразот од Рома на пенали ги заврши контролните натпревари во пресрет на новата сезона која стартува идниот викенд.

Изненадувачки, помеѓу пријавените фудбалери за наредната сезона се наоѓа и двоецот кој ги полнеше насловните страници на весниците со можните трансфери, Герет Бејл и Хамес Родригез. Тренерот Зинедин Зидан изминатиов период постојано изјавуваше дека Бејл нема иднина на „Сантијаго Бернабеу“, истото го велеше и за Родригез, но во отсуство на адекватни понуди, тренерот е приморан да ги регистрира за наредната сезона.

– Хамес и Бејл се дел од нашиот тим. И двајцата се регистрирани за наредната сезона, но нормално е дека е можни и евентуални промени до крајот на летниот преоден рок. Јас како тренер на Реал Мадрид морам да сметам на нив – вели Зидан.
Реал Мадрид новата сезона во Ла лига ја започнува наредниот викенд со гостувањето кај Селта Виго.

Прочитајте и...  Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Прочитај повеќе

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат

Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Слободен печат

Размислуваше за пензија, а сега е пред трансфер во Манчестер јунајтед

Слободен печат

Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Слободен печат

Баркли открива: Играв пијан на НБА натпревар и не се сеќавам на резултатот

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Рома почина од срцев удар

Слободен печат

Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Слободен печат

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат

Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Слободен печат