Жозе Мурињо имаше телефонски разговор со Перез!? - Слободен печат

Жозе Мурињо имаше телефонски разговор со Перез!?

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо и натаму е без тренерски ангажман откако на крајот од минатата година доби отказ во Манчестер јунајтед.

После заминувањето од „Олд Трафорд одлучи добро да се одмори, а летово призна дека му недостасува тренерската работа. Шпанските медиуми шпекулираат дека Мурињо би можел да се врати во Реал Мадрид како замена за Зинедин Зидан.

Според „Марка“, претседателот на „кралскиот“ клуб Флорентино Перез размислува да му врачи отказ на Зидан поради лошите резултати оваа сезона, а особено после поразот од Мајорка.

Информациите велат дека првиот човек на Реал имал телефонски разговор со Мурињо во обидот да види дали Португалецот е подготвен за „кам-бек“ на „Сантјаго Бернабеу“.

Перез верува дека Мурињо на Реал ќе му ги донесе потребните проблеми, а Зидан едноставно го загуби „компасот“ откако се врати на клупата на мадридскиот гигант. Мурињо со Реал од 2010-2013 година успеа еднаш да ја освои титулата во „Ла Лига“ и Кралскиот куп.

Прочитајте и...  Ливерпул не е толку силен, Премиер лигата е слаба

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ се потсети на тешките моменти: 10 марки, тоа е сè што имаме!

Слободен Печат

И Шишкарев одлучи да го напушти Вардар (ФОТО)

Слободен Печат

Тепачка на тренингот на Баерн Минхен (ФОТО)

Слободен Печат

Официјално: Фернандеш нов играч на Манчестер јунајтед

Слободен Печат

Храбриот Вардар ремизираше против Црвена звезда (ВИДЕО)

Слободен Печат

„Класика“ по 50 пат, Ѓоковиќ против Федерер! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

1 + four =

Прочитај повеќе

Барса ќе го продаде Иван Ракитиќ во јануари!?

Слободен Печат

Коронавирусот се одрази и на спортот: Откажани трки во скијање, фудбалерки во карантин

Слободен печат

Само трагичната смрт на Дражен може да се спореди со оваа на Коби

Слободен печат

Профитерите заработуваат од смртта на Брајант, сликичка продадена за неверојатни 50.000 долари

Слободен печат

Тим последен полуфиналист, подобар од Надал во четири сета

Слободен печат

Ливерпул не е толку силен, Премиер лигата е слаба

Слободен печат