Жизел Бундхен ја намали цената на луксузната вила: Погледнете ја, сега чини САМО 28 милиони фунти!

Познатата манекенка Жизел Бундхен и нејзиниот сопруг Том Брејди, ја намалија цената на нивната луксузна вила во Бостон.

Легендарниот играч на Њу Ингланд Патриотс ја стави на продажба својата вила во август, за вртоглави 32,5 милиони фунти, но цената е сега намалена и може да се добиете за 28 милиони фунти.

sportsport.ba

Куќата се наоѓа во Масачусетс, а имотот се простира на дури 5 хектари површина. Имотот има винотека, базен, теретана, спа и органска градина.

sportsport.ba

Исто така имотот поседува и гаража во која може да собере дури три автомобили, а ја следи и патека која е доволна за дваесет автомобили.

sportsport.ba

Домот е изграден во 2015 година од страна на познатиот луксузен архитект Ричард Ландри, а Брејди го продава поради тоа што сака своето семејство да го пресели во Њујорк, каде што планира да живее после неговата кариера.

Прочитајте и...  Заносен летен стајлинг: Ана Ивановиќ како модна инспирација! (ФОТО)
sportsport.ba

Покрај тоа што е сè уште млад, 42-годишниот Брејди планира да игра за Патриотс уште само 3 сезони, а многумина испаничија дека продавањето на вилата значи одење во пензија.

Прочитај повеќе

Внимателниот гест на оваа мајка ја разнежни јавноста! (ФОТО)

Слободен Печат

Реакцијата на ова куче може да ве расплаче: Смртта на Муфаса очигледно го растажи (ВИДЕО)

Слободен Печат

Елена Ристеска позира во креација со деколте буквално до папок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете што објави: Џеј Ло ја покажа спалната соба и доби 1,2 милиони лајкови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Не верувате во маски? Ова видео ќе ви покаже зошто се важни!

Слободен Печат

Од нејзиното мешање ќе ви се заврти во глава: Погледнете како танцува најзгодната српска пејачка и тоа на плажа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заносен летен стајлинг: Ана Ивановиќ како модна инспирација! (ФОТО)

Слободен Печат

Јелена и Северина во иста облека, но проценете на која подобро и стои! (ФОТО)

Васко Спасоски

Врските во Зодијакот: Се сакаат и мразат, но не можат еден без друг!

Слободен Печат

Почина Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“: Единствено место на светот каде што можам да се скријам од сите грубости, неправди и глупости е музиката

Слободен печат

Италијанскиот Робинзон Крусо очаен откако властите решија да го протераат од островот

Слободен печат

Ќерката на Карлеуша не тргна по нејзините стапки: Малата Ника тренира фудбал (ФОТО)

Слободен печат