17.8 C
Скопје

Жителите од Подујево ЗАПРЕПАСТЕНИ од овие ЖИВОТНИ кои им излегоа ноќе, но што се тие?(ФOТO)

Стадо на диви свињи кои шетаа слободно низ улиците во едно косовско село, ги запрепасти тамошните жители.

Индексонлајн

Станува збор за селото Пенуша кое се наоѓа во Општина Подујево, а животните биле видени синоќа и фотограиите со дивите свињи станаа хит на интернет.

Индексонлајн

Граѓаните изразиле загриженост бидејќи во секој момент можат да бидат нападнати од овие свињи кои се диви, пишува Индексонлајн. Според истиот медиум, дивата свиња е една од најретките животни во светот.

Индексонлјан

Поврзани вести

Гужва на Табановце: Стотина автомобили чекаат за влез во Србија

Слободен печат

319 санкционирани возачи во Скопје, 83 за брзо возење

Слободен печат

Османи на средба со Чавушоглу на маргините од состанокот на ПСЈИЕ

Слободен печат

СЗО предупредува: Еден отсто од смртните случаи во светот се поради самоубиства

Слободен печат

САД ќе ставаат на црна листа и лица во Грција што работат против Договорот од Преспа

Слободен печат

Премиерот Заев на Самит за Западен Балкан во Виена

Слободен печат

Остави Коментар