Жителите на Шуто Оризари вечерва останаа без вода

ЈП „Водовод и канализација” известува дека поради дефект во електричната мрежа, има прекин на електрична енергија во пумпената станица Шуто Оризари, и поради тоа вечерва без вода се жителите во населбата Шуто Оризари.

Водоснабдувањето е прекинато од 19:00 часот и ќе трае до завршување на работите, информираат од ЈП „Водовод и канализација”.

Прочитајте и...  Сообраќајни контроли на МВР низ Скопје: Фатени 26 возачи без дозвола, „пајак“ службата товари 20 автомобили

Поврзани вести

Инцидент во тетовско: Момче од Челопек пукал со автоматска пушка по расправија со сосед, при претресот му нашле и дрога

Слободен печат

ВИДЕО | Стефоска: Кога културното добро е во опасност мора да се мобилизираат сите ресурси во државата

Слободен печат

„Последната шајка во ковчегот на овој проект“: САД воведуваат санкции против „Северен тек 2“

Слободен печат

„Нови лист”: Случувањата околу Северна Македонија во изминатите 30 години се огледало на реалноста во ЕУ

Слободен печат

ФОТО: Целосно променет извештајот за убиството на Фахризадех, новите детали ќе ве шокираат

Слободен печат

ВИДЕО | Адамчевски: Бајден ќе изврши притисок врз Борисов и Радев за европска интеграција на Македонија

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian