19.8 C
Скопје

Жителите на Ново Маало се мобилизираат – Ќе блокираат улици доколку не се дозволи изградба на висококатниците кај „Холидеј Ин“

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:

 

– Долг список на најкритичните сектори подложни на злоупотреби – Корупцијата може да бира низ која „дупка“ да навлезе во системот!

 

– Како ќе се патува во странство ова лето – Две дози вакцина или негативен тест – виза за грчките плажи

 

– Државата не и „подаде“ рака на месната индустрија, цените ќе се вивнат – Купувајте месо од домашните фарми, бесцарински увоз нема да има

 

– Жителите на Ново Маало се мобилизираат – Ќе блокираат улици доколку не се дозволи изградба на висококатниците кај „Холидеј Ин“

 

– Битка со времето за спасување 53 луѓе – Морнари во потонатата подморница имаат кислород за 24 часа

 

– Ден на Планетата земја – Треба и совесност и свесност за да ја „Обновиме нашата Планета“

 

– Путин ги предупреди западните сили на „црвените линии“ на Русија

 

– Во овој број и редовниот неделен прилог за телевизија и филм

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар