Жителите на Катланово револтирани поради лошите патишта – Слободен печат
Ваш агол

Жителите на Катланово револтирани поради лошите патишта

Во нашата редакција стигна писмо од наш читател од населбата Градманци, Катланово, кој се жали на инфраструктурата во ова скопско село.

„Ситуацијата е катастрофална. Едвај стигнуваме до дома. Патиштата се тесни и неасфалтирани, две коли не можат да се разминат. Се чувствуваме како да сме заборавени. Џабе толку ветувања, никој ништо не презема“, се жалат граѓаните од населбата Градманци, Катланово.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close