Жител на Желино со автомобил намерно го удирал возилото со кое се судрил, повредена е една жена

Синоќа околу 21 часот, полицајци од СВР Тетово го уапсиле Ј.Ф.(46) од селото Желино.Тој претходно со својот автомобил направил сообраќајка со автомобил „Опел Астра“ во центарот на Тетово, по што настанала расправија меѓу учесниците во сообраќајката. Потоа, видно изнервиран, Ј.Ф намерно неколкупати со својот автомобил го удрил возилото „Опел Астра“.

„Околу 19.30 часот на булеварот „Маршал Тито“ во Тетово, Ј.Ф со своето возило „Фиат Пунто“ неколкупати удрил во возило „Опел Астра“ со тетовски регистарски ознаки, кое го управувал С.Р. (30) од Тетово, при што со повреди се здобила сопатничката во возилото, М.Р., констатирани во Клиничката болница Тетово“, соопштија од СВР Тетово.

Тој бил задржан во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот