Жител на Свети Николе наместо да седи во изолација, бил затекнат во угостителски објект

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против М.Д.(28) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Пријавениот, на 17.07.2020, при контрола од полициски службеници, не бил пронајден во својот дом, односно бил во угостителски објект во Свети Николе.

Тој на овој начин не постапил според Решение издадено од 14.07.2020, со кое му се одредува здравствен надзор и самоизолација во домашни услови во траење од 14 дена, за што бил изготвен записник за извршена контрола и бил спроведен во државен карантин.

Прочитајте и...  Во паркирано товарно возило откриени 8 мигранти

Прочитај повеќе

Три лица се осомничени за неовластено производство и продажба на марихуана

Слободен печат

Дваесетгодишно момче почина во несреќа на Галичица

Слободен печат

МПС: Да се заостри казнената политика за напад врз полицајци!

Лука Андреев

Во паркирано товарно возило откриени 8 мигранти

Слободен печат

ОЈО поднесе обвинение против чичкото кој ги малтретираше своите внуци

Слободен печат

Пронајдена мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица (ВИДЕО)

Маријана Митровска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дрвокрадци нападнале полицајци, приведени четири лица

Маријана Митровска

Кавадарчанец пренесен во болница откако се повредил при работа

Слободен печат

Кривични против три лица за производство и шверц на дрога

Слободен печат

Кичевец во склоп на црква пронашол рачна бомба

Слободен печат

Среде бел ден тетовци фатени со хероин

Слободен печат

Тетовка удрена од автомобил, пренесена во болница

Слободен печат