Жител на Слатино крадел стуја, пуштил кабел и до куќата на брат му

СВР Тетово поднесе кривична пријава против T.Б.(51) од село Слатино, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба на електрична енергија, топлинска енергија или природен гас“, информира МВР.

-На 20.02.2020, полициски службеници во координација со електромонтери од ЕВН Македонија, извршиле увид во куќата на пријавениот во село Слатино, при што било констатирано дека тој незаконски се приклучил на електричната мрежа, така што бесправно пуштил кабел од дрвениот столб, сопственост на ЕВН, до неговата куќа и до куќата на неговиот брат- стои во дневниот билтен ан МВР.

На овој начин тој користел неограничена количина на електрична енергија,  оштетувајќи ја ЕВН Македонија за сума од 12.447 денари.

Прочитајте и...  Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Прочитај повеќе

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Млад возач тешко повреден во сообраќајна несреќа

Дете од Скопје повредено во сообраќајка

Загина моторџија во Тетовско

Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Горан Наумовски

Поради долг тетовец нападат со вила

Слободен печат

Мајка и ќерка нападнати од лице вработено како обезбедување во Сити мол

Слободен печат