Жител на скопско Шишево примен на Клиники со повреда од огнено оружје

Куршум фото Архива

На 25.07.2021 во 15:20 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје било пријавено дека кај нив со повреда од залутано зрно бил донесен С.С.(37) од с.Шишево, општина Сарај.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот