Жител на Неготино физички нападнал 20 години помлад сограѓанин

Седумдесет и двегодишник од Неготино физички нападнал дваесет години помлад сограѓанин, информира МВР.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски изјави дека завчера  во 19:30 часот во полициската станица во Неготино било пријавено дека Т.Ѓ.(72) физички го нападнал К.С.(52).

По целосно документирање на случајот,  ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитајте и...  Малолетник нападнат од две лица во Скопје

Прочитај повеќе

Малолетник нападнат од две лица во Скопје

Слободен печат

Тројца скопјани под кривичен прогон, застрелале дива свиња во време на ловостој

Слободен печат

Србин заработи кривична, без ПЦР тест влегол во Македонија

Слободен печат

Жител на Дебреште извршил обљуба врз малолетно девојче

Слободен печат

За осум часа казнети 160 мотоциклисти

МИА Агенција

Кривична пријава за стружанец кој пукал во дебарското село Џепиште

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кривична пријава против шест полициски службеници вработени во СВР Скопје

Слободен печат

Пет лица се повредени во судир на скопски „пасат“ и кумановска „корса“ кај Охрид

Слободен печат

Автомобил удри 71-годишен пешак во Скопје

Слободен печат

Возило излетало од патот и завршило на покрив од воденица во Македонска Каменица

Слободен печат

Македонски државјанин учествувал во сообраќајка во Албанија, каде загина едно лице

Слободен печат

Полицијата трага по момчето кое палеше во природа

Слободен печат