Жител на Кондово ѝ се заканувал на полицијата

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Полицијата синоќа уапсила 28-годишник од скопското село Кондово. Тој со пиштол му се заканил на еден од полициските службеници, по што се обидел да го напушти местото на настанот. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Уапсен велешанец кој на 3. мај опожари автомобил

Поврзани вести

Тешко повреден малолетник од Скопје откако автомобил удрил во него

Илинка Иљоска

ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Слободен печат

Уапсен велешанец кој на 3. мај опожари автомобил

Слободен печат

Во Аеродром претепано 16-годишно момче и уште неколку тепачки низ Скопје

Слободен печат

Во Мала Речица уапсен газда на локал

Слободен печат

Претрес во велешко, приведено лице поради палење автомобил

Слободен печат

Остави Коментар