Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Возрасен маж од Кочани е под кривичен прогон, за насилство врз двајца малолетници и закани кон полицајци, информира МВР.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,насилство врз дете“ и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

-На 21.06.2020 пријавениот, во двор на основно училиште во Кочани, со тврд предмет нападнал двајца 16-годишници, при што едниот од нив го повредил- стои во дневниот билтен на МВР.

Кога полициски службеници го побарале во неговиот дом, тој излегол и почнал да им се заканува со метална цевка.

Прочитај повеќе

Работник од Скопје се здобил со тешки телесни повреди

Слободен печат

Момче на возраст од околу 25 години пронајдено обесено на кејот на Вардар

Слободен печат

Измамена Скопјанка: Непознати лица и одземале 52.000 денари

Слободен печат

Mаж исчезнал во водите на Вардар додека извлекувал возило на ЕВН

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Син го пронашол својот татко мртов во гаража

Слободен печат

Дебрани и жители од Пешкопеја физички се пресметувале во центарот на Дебар

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Камерите го фатиле како краде вреќи цемент од градската депонија во Дебар

Слободен печат

На Табановце приведен грчки државјанин поради фалсикифувана сообраќајна дозвола

Слободен печат

Двајца повредени во сообраќајка на магистралниот пат Велес – Штип

Слободен печат

Малолетник нападнат од две лица во Скопје

Слободен печат

Тројца скопјани под кривичен прогон, застрелале дива свиња во време на ловостој

Слободен печат

Србин заработи кривична, без ПЦР тест влегол во Македонија

Слободен печат