Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Денеска во рамките од 36 коло во најсилното англиско првенство екипата на Челси дома со 1:0 го совлада Норич.

Стрелец на единствениот гол за лондонските „сини“ го реализираше Жиру непосредно пред паузата после асистенцијата на Пулишиќ. За францускиот интернационалец ова е шести погодок сезонава во Премиер лигата.

Три важни бода за составот на Лампард кој се бори да биде на едно од местата кои водат во групите на Лигата на шампионите следната сезона.

На две кола до крајот клубот од „Стемфорд бриџ“ се наоѓа на третата позиција со 63 бодови, четири повеќе од Лестер и Манчестер јунајтед на четвртото, односно петтото место кои имаат по 59 бодови, но и по еден натпревар помалку.

Прочитајте и...  Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

За Норич кој веќе испадна во понизок ранг, ова е само продолжување на серијата порази.

Прочитај повеќе

Репрезентативецот Николов потпиша нов договор со МЗТ

Слободен печат

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат

Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Слободен печат

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат