Жичарницата и три автобуски линии нема да работат викендов – Слободен печат
ВестиСкопје

Жичарницата и три автобуски линии нема да работат викендов

Поради одржување на ридски натпревар во автомобилизам на Водно утре, сабота (20.07.2019 година) и во недела (21.07.2019 година), линиите 25, 25А и 25Б нема да сообраќаат, соопштија од ЈСП Скопје.

Тие дополнија дека во овие два дена, покрај наведените линии, нема да работи ниту Жичарницата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close