Жестока казна за капитенот на Ајнтрахт кој го турна тренерот

Капитенот на Ајнтрахт Франкфурт, Давид Абрахам заврши со бундеслигашниот фудбал за 2019 година поради казната која ја доби за нападот над тренерот на Фрајбург, Кристијан Штајх во последното коло.


Германската фудбалска федерација денеска ја изрече казната за Абрахам, а тоа е суспензија од седум недели за инцидентот кој го предизвика во неделата. Покрај суспензијата, Абрахам е казнет и парично со 25.000 евра. Ова значи дека капитенот на Ајнтрахт ќе ги пропушти натпреварите на неговиот тим против Волфсбург, Мајнц, Херта, Шалке, Келн и Падерборн.

Интересно е што тренерот на Ајнтрахт, Ади Хојтер изјави дека Абрахам ќе остане капитен на тимот и покрај предизвиканиот инцидент.

Прочитајте и...  Лорис за инцидентот со Сон: Тоа што се случи е дел од фудбалот!

Прочитај повеќе

Трката за титулата сè уште е отворена: Јувентус не го искористи подарокот од Лацио (ВИДЕО)

Слободен печат

Варди го спаси Лестер од пораз

Слободен печат

Кристијано Роналдо мисли на сè: Има и личен тренер за спиење

Слободен печат

Шоу на Конте по поразот од Болоња, еден час им се дерел на своите фудбалери

Слободен печат

Наполи ја намали сумата која ја бара за Кулибали

Слободен печат

Стативата и Зума го спасија Челси (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ростов го презентира најдоброто од Тошевски (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското чудо од дете Тошевски направи милионски трансфер во Ростов

Слободен печат

Надал останува во Европа, не игра на УС Опен?!

Слободен печат

Скандалот не стивнува: Пеналот против Реал Мадрид не е досуден поради лош превод на правилата

Слободен печат

Сантос сакаше преку суд да и лапне 61 милион евра на Барселона, ама…

Слободен печат

Му здосади во пензија, Алонсо се враќа во Формула 1

Слободен печат