Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Силата не мора секогаш да биде физичка или нешто што може да се види на прв поглед. Затоа астролозите издвоија пет жени и нивните хороскопски знаци, кои се најсурови и најсилни…

ЛАВ

Кога жената со хороскопски знак Лав ќе влезе во некоја просторија, сите очи мораат да бидат вперени во неа. Тоа е еден од најодлучните знаци кој е добар во постигнување на замислените цели. Имаат способност да ги инспирираат и придобијат луѓето околу себе да го следат нивното водство.

ДЕВИЦА 

Ладната Девица е еднакво жестока како што е и работлива, тврдоглава, но и посветена. За разлика од многумина, неа не треба да ѝ се каже дека е силна. Нејзината сила е во тоа што се прави добро и тивко, дури и кога сопствениот свет ѝ се распаѓа.

Прочитајте и...  Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

СТРЕЛЕЦ

Доколку постои само една особина која го дефинира овој огнен знак, тоа е дефинитивно нејзиниот позитивен пристап кон животот. Вродената способност да негативната ситуација ја претвори во позитивна, ја става жената Стрелец во една од најсилните.

ЈАРЕЦ

Жената Јарец знае колку вреди. Не прифаќа „НЕ“ како одговор и знае колку е важна самодовербата. Ја сметаат за сурова бидејќи никој не смее да ѝ каже каде ѝ е местото. Здравото его е една од причините да се одвоите од негативната состојба на умот.

БИК

Кога животот сурово ќе си поигра со жените од овој знак, тие и тоа како излегуваат на крај како победници. Доколку посакате да ја срушите најсилната и најострата жена, бидете сигурни дека ќе ви овозможи таква конкуренција, што нема да ви биде добро.

Прочитајте и...  Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Прочитај повеќе

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат

На кого Александар Тарабунов вели: „Дај ми“? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

6 најмоќни ефекти од пливањето врз телото и умот

Слободен печат

Дали нешто ѕирка од бикинито на Дунавка Трифуновска? (ФОТО)

Васко Спасоски

Анџелина Џоли бара промена на судијата, тврди дека тој има близок однос со адвокатката на Бред Пит

Слободен печат

Народни лекови со кромид што ќе ви решат многу здравствени проблеми

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се топат во уста: Посни крофни

Слободен печат

Милионерот уапсен зашто наместо маска на лицето, ја носел тангата на жена му! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Евергрин вечер со Дац и Александар во Антички театар

Слободен печат

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат