10 C
Скопје

Жените со овој хороскопски знак воопшто не се плашат да го направат првиот чекор!

Тие се важни, свесни за своите квалитети и не допуштаат ниту стравот, ниту застарените стереотипи да ги спречат во остварувањето на целите.

Жените родени во месецот на Лавот потполно го оправдуваат својот знак. За нив зборот „не“ не е опција и ако е потребно ќе развиваат неколку месеци тактика за тоа како да го освојат посакуваниот фраер.

Иако на спротивниот пол лавиците им делуваат како премногу нападни и агресивни, тие едноставно знаат што сакаат, а поради нивната отвореност сите знаат какви им се намерите.

Лавиците се доста вешти во флертување и точно знаат како и кој маж да го импресионираат и затоа во својот освојувачки поход имаат многу среќа.

Тие не сакаат да размислуваат за иднината и за тоа што би можело да се случи. Лавиците живеат во моментот и она што го сакаат го остваруваат веднаш, без одложување и лажна скромност.

Прочитајте и...  Емина Јаховиќ за нејзиниот поранешен сопруг: „Мустафа не плаќа алиментација повеќе од две години“

Поврзани вести

Модниот дизајнер Александар Венг обвинет за сексулано вознемирување

Слободен Печат

Калифорниската сорта е позаразна и поотпорна на вакцини

Слободен печат

ВИДЕО | Дигидог, робот куче: Необична и малку застрашувачка помош на полицијата на Њујорк

Слободен печат

Маја Кикириткова со искрена и потресна исповед: Ова е моето тело после два тешки царски реза

Ирена Трајкова

Елдина им рече „не“ на бричевите, на епилаторите, на восокот и на пинцетите и реши веќе да не ги отстранува влакната од своето тело

Слободен печат

Карди Би проговори за сите естетски операции: Мислев дека сум грда

Слободен Печат

Остави Коментар