Жените родени во овој хороскопски знак не се плашат да го направат првиот чекор!

Тие се важни, свесни за своите квалитети и не допуштаат ниту стравот, ниту застарените стереотипи да ги спречат во остварувањето на целите.

Жените родени во месецот на Лав потполно го оправдуваат својот знак. За нив зборот „не“ не е опција и ако е потребно ќе развиваат неколку месеци тактика за тоа како да го освојат посакуваниот фраер.

Иако на спротивниот пол лавиците им делуваат како премногу нападни и агресивни, тие едноставно знаат што сакаат, а поради нивната отвореност сите знаат какви им се намерите.

Лавиците се доста вешти во флертување и точно знаат како и кој маж да го импресионираат и затоа во својот освојувачки поход имаат многу среќа.

Тие не сакаат да размислуваат за иднината и за тоа што би можело да се случи. Лавиците живеат во момент и она што го сакаат го остваруваат веднаш, без одложување и лажна скромност.

Прочитајте и...  Не ви оди? Овие 5 знаци се показател дека го трошите животот на погрешни работи!

Прочитај повеќе

Комбинации на бои со кои секоја жена би изгледала совршено (ФОТО)

Слободен печат

„Пријатели” повторно заедно поради снимање на специјал

Слободен печат

Чувари на здравјето: Исчистете ги бубрезите од отрови со помош на природни напитоци

Слободен печат

Енди Гарсија вистински шармер и на 63 години – Дали би можеле да го препознаете денес? (ФОТО)

Слободен печат

Хороскоп за 23 февруари недела – Близнаците ќе мора да научат да читаат меѓу редови, Водолиите ќе мора да слушаат туѓи совети

Слободен печат

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Слободен печат

Остави Коментар

пет × четири =

Прочитај повеќе

Не ви оди? Овие 5 знаци се показател дека го трошите животот на погрешни работи!

Слободен печат

Поранешниот спортист го промени полот и сега е една од најуспешните жени. Нејзиниот дом од 3,5 милиони изгледа како од бајка! (ФОТО)

Слободен печат

Памела Андерсон демантираше дека поранешниот сопруг ѝ ги платил долговите, но откри колку навистина ѝ дал!

Слободен печат

Објавен трејлерот за новата телевизиска серија на Стивен Спилберг – „Amazing Stories“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Бикини кои се радост за машките очи: „Голите бикини“ ќе ги носат сите жени, а ќе се воодушеват и Македонките! (ФОТО)

Слободен печат

Топлите стапала го чуваат здравјето: Да ги разладите стaпалата е исто како да го разладите коренот на некоја билка, тоа ќе се одрази на целиот систем

Слободен печат