6 C
Скопје

Жена повредена во Капиштец, возачот избегал

Во незгодата, Е.Р. се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Скопјанка на возраст од 80 години е тешко повредена во сообраќајна несреќа која се случила вчера на излез од подземниот паркинг на трговскиот центар Капиштец и сервисната улица која ги поврзува улиците „Народен фронт“ и „Васил Ѓоргов“ во Скопје.

Возило удрило во пешакот Е.Р.(80) од Скопје, по што го напуштило местото на незгодата. Во незгодата, Е.Р. се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Прочитајте и...  Трагедија во Дебар - маж починал од труење со плин, се мачел неколку дена

Поврзани вести

Мангупот од Гостивар кој се снимаше како руши сообраќаен знак со четирицикл заработи две пријави

Слободен печат

Силувана 28-годишна девојка, силувачот (52) приведен

Слободен печат

Семејна драма во парк во Тетово: Поранешната сопруга нешто му ставила во кафето, тој заврши во болница, таа во полиција

Слободен печат

Трагедија во Дебар – маж починал од труење со плин, се мачел неколку дена

МИА Агенција

Уапсен крадец во Скопје, пленот ќе биде вратен кај сопственикот

Слободен печат

Возило удри во ѕид пред бензинска пумпа до магистралата А3 кај Делчево

Слободен печат

Остави Коментар