Жена од Исланд била силувана од маж од Косово

Фото: МИА

Жена со исландско државјанство завчера пријавила во косовската полиција дека била силувана во Приштина од маж од Косово и Метохија, пренесува Економија онлајн.

Косовската полиција потврди дека е пријавен случајот на силување и дека осомничениот човек бил задржан во полициски притвор 48 часа, пишува Косово на Интернет.

– Жена со исландско државјанство пријавила во полиција дека била силувана од маж од Косово. Во врска со овој случај биле сослушани неколку сведоци. Во договор со обвинителот, осомничениот бил уапсен и задржан 48 часа, додека жртвата била испратена за медицински преглед, соопшти косовската полиција.

Видео на денот