Жена од Гостивар паднала од тераса: Со тешки повреди пренесена во болница

Полиција/ фото МВР

Жителка на Гостивар Е.Р.(35) вчера паднала од тераса.

„Таа е пренесена на ургентно одделение во Медицински центар Гостивар, каде што ѝ биле констатирани тешки телесни повреди“, велат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Видео на денот