Жена и двајца мажи се ранет во пукање во Шведска

Фото: Профимедиа

Двајца мажи и една жена се ранети во пукање во Кристијанштад, Шведска. Тие итно биле префрлени во болница и се во сериозна состојба. Жената има шеесет години, еден маж во дваесеттите години и еден во триесеттите години.

Според Експресен, полицијата добила дојава за пукање во 15:44 часот.

Ранети луѓе се пронајдени на различни места во северниот дел на градот.

Полицијата го блокираше тој дел од градот.

Повеќе информации ќе бидат познати во текот на денот.

Видео на денот