Жена-херој: Лепа Брена му го спасила животот на синот Стефан

Лепа Брена на својот син Стефан Живојиновиќ му го спасила животот кога имал само 2 години.

Младиот пејач открил дека фолк ѕвездата паднала од скали и ја повредила ногата заради него, па поради тоа и ден денес има проблеми со коленото.

– Мајка ми ми го спаси животот кога имав само две години. Живеевме во голема куќа и јас за малку ќе паднев во дупка. Брена кога го виде тоа истрча за да ме запре и мене ме спаси, а таа падна по скалите и се повреди. И благодарам што се жртвуваше за мене, открил Стефан.

– Во 1992 година паднав од скали, од тогаш имам проблеми со коленото и редовно одам на доктор – изјавила Брена.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат