Вознемирувачки инцидент во Скопје: Жена фрлала камења кон школски двор, повредила три деца

Фото: илустрација

Три деца, ученици во основното училиште „Хасан Приштина“ во скопската населба Чаир, вчера попладне биле повредени кога непозната жена фрлала со тврди предмети кон училишниот двор, соопшти полицијата.

„На 05.10.2022 во 15:23 часот во СВР Скопје, Е.Љ. пријавил дека во двор на училиште на улица „Серава”, едно женско лице фрлило тврди предмети и повредило двајца малолетници од Скопје и еден малолетник од селото Љуботен, скопско“, велат од МВР во врска со вознемирувачкиот инцидент.

Полицијата соопшти дека презема мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот