-8 C
Скопје

Жељко Самарџиќ и Црвена Јабука снимија спот во 6 републики: Македонката Иларија Кирилов во главна улога, а во екипата и македонски режисер! (ВИДЕО)

Долго најавуваниот дует помеѓу Жељко Самарџиќ и Црвена Јабука доби спот – “Aleje ljubavi”.

Музиката и текстот на песната се напишани од страна на Мирко Шенковски-Геронимо, а аранжманот го направи Мирослав Столица.

Овој прекрасен спот беше снимен во Скопје, но и во 5 други републики од поранешна СФРЈ. Белград, Скопје, Загреб, Јадран… сите убавини на поранешна Југославија беа прикажани во спотот на овие музички легенди.

Улога во спотот доби и прекрасната Иларија Кирилов, а во екипата позади ова дело се најде и македонскиот режисер Даниел Јовески, кој на Фејсбук напиша дека голема е честа да се работи со идолите од неговото детство и со еден од најдобрите режисери на српскиот пазар, Харис Дубица.  

Прочитајте и...  Oрео чискејк

Погледнете го видеото:

Поврзани вести

ФОТО | Роберто Орданоски не и дава мир на Агнеса: „Кога ќе престанеш да се глупираш?“

В.Т.

10 симптоми што укажуваат на почеток на Алцхајмерова болест

Слободен печат

ВИДЕО: По трауматичните сведоштва за сексуалните злодела на Мика Алексиќ, Балканот масовно го споделува ова видео од новинарката Јелена Обучина

В.Т.

Дневен хороскоп за 19 јануари: Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа

Слободен печат

ФОТО | Во 2021 потребна ви е само една чанта: Ова моделот на годината кој одговара за сите прилики!

Слободен печат

ФОТО: Кајли Џенер ја покажа луксузната бања, фановите ја исмејаа поради еден детаљ

Слободен печат

Остави Коментар