Жељко Јоксимовиќ откри како го освоила Јована: Имаше супер бесна кола и мое це-де

Жељко Јоксимовиќ (47) открил на кој начин неговата сопруга, водителката Јована Јоксимовиќ (38), успеала да го освои.

Јоксимовиќ за првпат открил интересни детали од почетокот на нивното забавување и рекол дека прво малку се двоумел, но Јована со еден детаљ „го купила“.

„Кога се запознавме, Јована ме возеше, имаше некоја супер бесна кола. И така таа ме вози, а јас ја отворив касетата чисто да видам што има внатре. Имаше некои цедеа на кои не пишуваше ништо, и секако, моето це-де. Тоа беше пресудно. Некое време се двоумев, ама кога го видов моето це-де, бев сигурен“, рекол Јоксимовиќ за Телеграф.рс.

Јована открила дека нема слух, ама и дека за среќа децата талентот го повлекле од татко им.

Прочитајте и...  Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

„Вечерва сум само придружба. Јас немам слух, ама сакам музика, а децата се на Жељко“, открила Јована.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат