4 C
Скопје

Жељко и Јована Јоксимовиќ се тестираа дали имаат корона! Денеска има стигнаа резултатите! (ФОТО)

Српската водителка Јована Јоксимовиќ и нејзиниот сопруг популарниот музичар Жељко Јоксимовиќ, беа тестирани за корона вирус, а сега го открија и резултатите од тестирањето.

Тие присуствуваа на семејната прослава на Цеца, а по повод раѓањето на малиот Жељко, а кога се дозна дека Цеца и нејзиниот син Вељко се позитивни, Јована и Жељко направиле ЦРП тест.

Фото: Инстаграм

– Стигнаа резултатите и негативни сме и Жељко и јас, открила Јована за српски „Телеграф“.

Цеца и Вељко се заразиле на прославата, каде што присуствувала заразена личност, а која им ја пренела заразата на нив и на други гости. Меѓу гостите биле и Јована и Жељко, кои што после тестирањето, утврдено е дека немаат корона.

Прочитајте и...  Првпат во историјата: Имињата на тројца мажи се запишани во изводот на родените на нивниот син

 

Поврзани вести

Американскиот претседател Џо Бајден, ја „отследи“ манекенката Криси Тајген на „Твитер“

Слободен Печат

Крис Џенер по стапките на нејзините ќерки: Основа свој бренд за убавина

Слободен Печат

Феномен „интерактивно сонување“: И во најдлабок сон умот има моќ да одговара на прашања

Слободен печат

Модниот дизајнер Александар Венг обвинет за сексуално вознемирување

Слободен Печат

Калифорниската сорта е позаразна и поотпорна на вакцини

Слободен печат

ВИДЕО | Дигидог, робот куче: Необична и малку застрашувачка помош на полицијата на Њујорк

Слободен печат

Остави Коментар