Железничка несреќа кај Велес, за среќа нема повредени

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Вчера во 13.38 часот во СВР Велес било пријавено дека на железничкиот патен премин Велес-Згрополци-Велес се случила железничка незгода помеѓу товарен  воз, кој сообраќал на релација Згрополци-Велес и патничко моторно возило „фолксваген туран” со скопски регистарски ознаки, управувано од М.З.(55) од скопското село Кадино.

Во незгодата нема повредени лица. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Видео на денот