11 C
Скопје

Жална вест: Почина поранешен пратеник на ВМРО-ДПМНЕ

Вечерва почина Кирил Андоновски, поранешен пратеник во Собранието на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, каде што беше и претседател на Законодавно-правната комисија.

Во неговата плодна општествено-политичка кариера тој беше и член на ДИК, претседател на партиската Статутарна комисија, секретар на Правната комисија и Судот на честа, член на Извршниот одбор на Град Скопје, како и професор во средно училиште.

Андоновски е роден во Долно Мелничани, Дебарско, во 1937 година.

Поврзани вести

Нова скандалозна порно-група со слики и видеа: На Телеграм се појави „Перверзии на Балканот“

Слободен печат

Лајчак: Несомнено за Косово, успех во дијалогот значи да се стане земја кандидат за ЕУ

Слободен печат

Германија, Шпанија и Франција заедно ќе развијат нов борбен авион

Слободен печат

Регионален ковид-19 пресек: Мал пад на бројот на нови инфекции

Слободен печат

Бугарски брачен пар заврши зад решетки во Германија: Продавале новороденчиња во Грција

Слободен печат

Маск: Старлник услугата ја нарачаа половина милион луѓе

Слободен печат

Остави Коментар