Зголемен водостојот на Дојранското и Охридското Езеро - Слободен печат

Зголемен водостојот на Дојранското и Охридското Езеро

Водостојот на Дојранското Езеро е повисок за два, а на Охридското за еден сантиметар од вчерашниот, додека нивото на Преспанското Езеро е исто како вчера, покажуваат мерењата направени од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Сепак, само водостојот на Дојранското Езеро е повисок од вообичаениот за овој период од годината, додека кај Охридското е за еден, а кај Преспанското за 55 сантиметри понизок од повеќегодишниот просек за ноември.

Понизок водостој од вообичаениот имаат и реките во земјава, но е во рамките на вчерашниот.

Прочитајте и...  Деспотовски: Направивме целосен пресврт во економската политика со фокус на домашните компании

Прочитај повеќе

Османи: Европските интеграции нудат можност за долгорочен и стабилен развој

Слободен печат

Лила Филиповска утре ќе сведочи во „Рекет“

МИСТЕРИЈА ЗА ПАДОТ НА АВГАНИСТАНСКИОТ АВИОН: Талибанците се фалат дека го урнале, од Пентагон НЕМА КОМЕНТАР

Слободен печат

Општина Ѓорче Петров донесе одлука: Децата и наставниците на час, без мобилен

ВНИМАТЕЛНО: Одрони и влажен коловоз на патот Маврови Анови-Дебар

Слободен печат

Земјотрес со јачина од 5,1 степени повторно ја стресе Турција

Слободен печат

Остави Коментар

6 + three =

Прочитај повеќе

Гинекологот што го најде Министерството за здравство, си замина од Шуто Оризари

Судење за „Ласкарци”: Возачот не зборел на мобилен, нешто друго му го одвлекло вниманието

МИА Агенција

Сервер: Трамп со успех на Косово сака да го сврти вниманието од импичментот

Слободен печат

Лоренцо: Протоколот за членство во НАТО тешко дека ќе е ратификуван пред 12 ноември, но не и невозможно

Слободен печат

Чулев: Се работи на идентификување на администраторите и модераторите на „Јавна соба“

Слободен печат

„Јавете ѝ се, цената е 3.500 денари“: И телефонски броеви на 75-годишни жени злоупотребени во „Јавна соба“

Мирослава Бурнс