Зголемен бројот на повредени лица по вчерашната експлозија на бомба во Лион!

Според информациите од француските медиуми, најмалку 13 лица се повредени во вчерашната експлозија која вчера се случи во центарот на Лион.

Според парискиот медиум „Монд“, повредените несе во животна опасност, додека антитерористичката единица од Париз ја презела истрагата за експлозијата.

Претседателот Еманиел Макрој ја оцени експлозијата како „напад“.

Полицијата е во потрага по маж за кој се сомнева дека оставил велосипед со пакет бомба во близина на пекарата каде се случи експлозијата, објавува споменатиот француски извор.

Прочитајте и...  Шефот на СЗО: Сега не е време за страв, сега е време за преземање акции за да се спасат животи

Прочитај повеќе

Алкалоид – резултати од работењето за периодот јануари – декември 2019 година

Слободен Печат

Турција не ја менува одлуката, сириските мигранти тргнаа кон Европа

МТСП: Згрижувачките семејства добија 30 отсто повисок надоместок, го унапредуваме квалитетот на грижа за секое дете

Слободен печат

Над Хрватска експлодираше метеор (ВИДЕО)

Слободен печат

Влада: Да се превземат мерки при покачување на цените на средствата за заштита од кронавирусот

Слободен печат

Вучиќ: Најавата за укинување на таксите на Курти е нов трик и обид за измама

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопје повторно ќе го зафати силен ветер со брзина од над 70 километри на час

Слободен печат

Петревска: Будно се следи состојбата на јужната граница, бидејќи сме свесни дека тоа може да биде проблем во државата

Слободен печат

Владата го прифати предлогот на Кризниот штаб: Организаторите да ги откажат сите јавни собири до 6 март 2020 година

Слободен печат

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ТРГНА ОД СКОПЈЕ ДО СОЛУН: Какви мерки се преземаат на границата со Грција поради коронавирусот?

Се подготвува пријава против пет високи раководни службеници во СВР Велес

Слободен печат

СЗО: Епидемијата на новиот коронавирус добива сè пошироки размери

Слободен печат