Зголемен бројот на повредени лица по вчерашната експлозија на бомба во Лион! - Слободен печат
ВестиПланета

Зголемен бројот на повредени лица по вчерашната експлозија на бомба во Лион!

Според парискиот медиум „Монд“, повредените несе во животна опасност, додека антитерористичката единица од Париз ја презела истрагата за експлозијата.

Според информациите од француските медиуми, најмалку 13 лица се повредени во вчерашната експлозија која вчера се случи во центарот на Лион.

Според парискиот медиум „Монд“, повредените несе во животна опасност, додека антитерористичката единица од Париз ја презела истрагата за експлозијата.

Претседателот Еманиел Макрој ја оцени експлозијата како „напад“.

Полицијата е во потрага по маж за кој се сомнева дека оставил велосипед со пакет бомба во близина на пекарата каде се случи експлозијата, објавува споменатиот француски извор.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close