Зенит ги поместува границите: Неверојатна најава за настапот во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Стартот на новата сезона во Лигата на шампионите е закажан за вторник, а меѓу првите екипи кои ќе излезат на терен се играчите на рускиот шампион Зенит.

Рускиот тим во вторник од 18.55 часот ќе му биде домаќин на Бриж во првиот термин од новата сезона во ЛШ.

Како што фудбалерите се подготвуваат за деби настапот во ЛШ, така и маркетинг тимот на рускиот шампион продолжува да го поместува границите.
Тие за дуелот со Бриж направија неверојатно анимирано видео во кое е претставен тимот кој сезонава ќе игра во Лигата на шампионите.
Погледнете го фантастичното видео на Зенит:

 

Прочитајте и...  Лапорта одби понуда од 250 милиони евра за Меси!

Поврзани вести

Наполи нема дозвола да го менува името на стадионот во Диего Марадона!?

Слободен печат

Шукер: Четири сценарија за ЕП? Јас сум само за првата опција!

Слободен печат

Лазаров го победи коронавирусот и му се враќа на ракометот!

Слободен печат

Лапорта одби понуда од 250 милиони евра за Меси!

Слободен печат

Тајсон: Секако дека пушев марихуана пред борбата со Рој Џонс!

Слободен печат

Лига Европа, Трајкоски: Имаме тактика за брзата игра на Словенците!

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian