Земјотресот во Калифорнија ги исплаши презентерите на вести – Водителката се сокри под маса (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

За време на програма во живо, при пренос на вести на американската телевизија CBS, водителката од страв за време на земјотресот се сокрила под маса.

„Чувствуваме големо силно треперење. Овде се тресе во студио и се надеваме дека ништо нема да падне од таван“, рекла таа и панично се држела за раката на својот колега.

„Потресот е прилично силен и мислам дека подобро би било да се засолниме под маса.! Веднаш се враќам“, порачала исплашената спикерка Сара Дончи и се сокрила под маса.

Земјотресот изнесувал седум степени по Рихтеровата скала и е најсилен во последните неколку години во тој регион.

Видео на денот