Земјотреси ја тресат Албанија (ФОТО)

Силен земјотрес ја потресе Албанија (ФОТО) Силен земјотрес од 5.3 степени утрово ја потресе Албанија. Земјотресот бил со епицентар во Корча, а траел цели 10 секунди.

Албанските медиуми јавуваат за значителни материјални штети. Земјотресот бил почуствуван и во Северна Македонија, односно Струга, Охрид и Ресен. Од 06:26 часот се регистрирани вкупно 5 земјотреси.

Прочитајте и...  Болницата во Бергамо за првпат по 137 дена нема пациенти на интензивна нега

Прочитај повеќе

Расте бројот на заразени со коронавирусот во Свети Николе

Слободен печат

Николовски од Кочани: За шест години ќе го затвориме преговарачкиот процес со ЕУ, а европското право ќе се преведе на македонски јазик

Слободен печат

Стојаноска: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе издвојува денар за спортот и денар за културата од акцизите за горива

Слободен печат

Ангеловска со отчет за сработеното (ВИДЕО)

Слободен печат

Дискотеките и баровите во Бугарија ќе работат само на отворено, забранети свадби и крштевки

Слободен печат

Уште еден авио гигант „потклекна“ пред кризата: „United Airlines“ отпушта 36 илјади вработени

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филипче: Болниците имаат доволен капацитет, продолжуваме со пристапот на дијагностицирање и асимптоматски ностители

Слободен печат

Скопје го доби првиот кафе бар каде се служи со знаковен јазик

Слободен печат

За гласање пријавени 697 позитивни на Ковид-19 и лица во самоизолација и 9020 немоќни и хронично болни

Слободен печат

Реакција на Николоски по двете аудио снимки: Јас едно зборувам тие друго спинуваат

Слободен печат

„Да не го давиме Белград“: Режимот се обиде да манипулира со гневот на демонстрантите со вметнување на провокатори

Слободен печат

Боки 13 пријавил 40 функционери и бизнисмени

Горан Наумовски