Земјотрес со јачина од 4,4 степени го тресеше грчкиот остров во Егејско Море

Земјотрес со јачина од 4,4 степени го потресе Самос, грчки остров во Егејско Море, објави Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија во Атина.

Епицентарот на земјотресот се случи на 266 километри источно од Атина, на море, 15 километри северно од Самос, пренесе агенцијата АНА.

Засега нема извештаи за штети.

Извор: АНА

Прочитајте и...  Истражување: Германија последиците од пандемијата ќе ги чувствува најмалку до 2025 година

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО I  Руски дипломати ја напуштија Северна Кореја туркајќи вагонче од воз

Слободен печат

ВИДЕО: Воздушниот напад на Бајден врз Сирија – симболичен гест, вовед во војна или нешто друго?

Слободен печат

Родителите на исчезнатите млади момчиња апелираат до Вучиќ да не објавува фотографии и снимки од монструозните убиства на кланот на Веља Невоља

Слободен печат

ВИДЕО | Забавата поради која Неделковски и Пандов завршија во полиција

Слободен печат

Маричиќ потврди дека Русковска е обвинителот со кој се сретнал во петокот

Слободен печат

Амбасадорот Коснет ја потврди поддршката на САД за ЕУ ​​во дијалогот Белград-Приштина

Слободен печат

Остави Коментар