Земјотрес регистриран во Калифорнија – Слободен печат
ВестиПланета

Земјотрес регистриран во Калифорнија

Американскиот геолошки завод соопшти дека утрово во близина на пацифичкиот брег на Северна Калифорнија регистриран е земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот бил на 27,9 километри југозападно од Скоти, град со 850 жители, на длабочина од девет километри.

Нема информации за евентуално причинета материјална штета и повредени лица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close