19.8 C
Скопје

Земјотрес од 5,4 степени по Рихтер го погоди Мексико

Силен земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска брегот на мексичкиот регион Чијапас, соопшти Американскиот геолошки завод.

Епицентарот на земјотресот бил на 119 километри југозападно од Сучијате, на длабочина од 10 километри, пренесе „Ројтерс“.

Засега нема податоци за евентуални жртви од земјотресот.

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар