15 C
Скопје

Земјотрес од 4.2 степени регистриран во Јадранско море

Вечерва околу 21.20 часот во италијанскиот дел од Јадранското море е регистриран земјотрес со сила од 4.2 степени по Рихтер.

Епицентарот на потресот бил на 91 километар северно од Пескара и 57 километри југоисточно од Сан Бенедето дел Тронто, објавија на сајтот од Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

„Беше силно, но кратко“, напиша посетител на страната ЕМСЦ од местото Фермо, одалечено 50 километри западно од епицентарот на земјотресот.

Поврзани вести

Демократите победија на изборите во Херцег Нови, партијата на Ѓукановиќ доби само 6 места

Слободен печат

ВИДЕО | Необично грабнување во Татарстан: Украле авион, се урнаа неколку минути по полетувањето и загинаа

Слободен печат

ВИДЕО: Шпанците излегоа на улиците за да го прослават укинувањето на карантинот – шест месеци беа заклучени

Слободен печат

Медиумски фонд, со пари од медицинскиот канабис!

Љубиша Николовски

ВИДЕО: Непоканет гостин му ја украде славата на министерот додека даваше изјава

Слободен печат

Индија мака мачи со пандемијата, регрутира поранешен воен медицински персонал

Слободен печат

Остави Коментар