-2 C
Скопје

Земјотрес од 3,4 степени го погоди Крагуевац

Денеска во 11.51 часот е забележан земјотрес со јачина од 3,4 степени по Рихтер во Крагуевац во Србија.

„Во 11.51 часот по локално време регистриран е земјотрес со јачина од 3,4 по Рихтер во Крагуевац. Интензитетот во епицентарот е проценет на V степен од Меркалијевата скала. Земјотреси со ваков интензитет може да предизвикаат многу мали оштетувања на објекти во епицентралната област“, се наведува на сајтот на српскиот сеизмолошки завод.

Прочитајте и...  Општина Бутел организираше едно поинакво одбележување на 8-ми Март

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар